Wspaniałe sportowe emocje i kolejne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce! Nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców znakomicie zaprezentowały się podczas Finału Powiatowego w Czwórboju Lekkoatletycznym.
Czwórbój lekkoatletyczny obejmuje cztery konkurencje: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg średni – dziewczęta rywalizowały na dystansie 600 metrów, a chłopcy na 1000 metrów.
Reprezentacja dziewcząt w składzie: Zofia Uznańska, Amelia Zakrzewska, Weronika Radomska, Maria Zawisza, Zuzanna Dupik, Milena Siniewicz oraz Marta Bakinowska wywalczyła srebrny medal, zdobywając łącznie 1105 punktów.
Bardzo dobrze spisali się również chłopcy: Aleksander Kramek, Szymon Wnuk-Lipiński, Jan Pawlik, Antoni Bartkowski oraz Maksymilian Klimek, którzy zdobyli brązowy medal z wynikiem 723 punktów.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zofia Uznańska, która indywidualnie zdobyła złoty medal oraz ustanowiła nowy rekord szkoły w czwórboju lekkoatletycznym, uzyskując znakomity wynik 344 punktów.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz nauczycielom wychowania fizycznego. Życzymy kolejnych sukcesów sportowych i dalszego rozwijania pasji do lekkiej atletyki!
Lucyna Kuklińska – Nurkowska