Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

ZAWÓD RATOWNIKA MEDYCZNEGO

10 kwietnia klasy siódme poznały zawód ratownika medycznego.
Uczniowie dowiedzieli się, że polega on przede wszystkim na udzielaniu profesjonalnej pomocy w przypadku nagłego zagrożenia zdrowia lub życia ludzi. Oznacza to, że osoba go wykonująca musi nie tylko posiadać odpowiednie predyspozycje oraz cechy charakteru, ale i kierunkowe wykształcenie.

Oto najważniejsze zadania w pracy ratownika: ocena stanu zdrowia, udzielanie pierwszej pomocy, wykonywanie czynności ratunkowych, stosowanie środków farmakologicznych, dokonywanie transportu medycznego.

Na koniec prezentacji każdy uczeń mógł spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy na fantomie.

Skip to content