Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

WYMIANA POCZTÓWKOWA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas 1–3 oraz 4–7 wraz z logopedą szkolnym dołączyli do ogólnopolskiej akcji wymiany pocztówkowej, której celem było nawiązanie kontaktu ze szkołami pochodzącymi z różnych regionów Polski, poznawanie zabytków i ciekawych miejsc oraz nauka sztuki pisania tradycyjnych pozdrowień. 

Podczas zajęć logopedycznych dzieci pisały pozdrowienia, a także logopedyczne rymowanki i zagadki, dekorowały pocztówki, które następnie zostały wysłane do rówieśników ze szkół w całej Polsce. Po obejrzeniu każdej pocztówki zadaniem dzieci było wyszukiwanie na mapie miast, co było wyjątkowym wyzwaniem. Z przyjemnością uczniowie zaznaczali wszystkie miejscowości na dużej, papierowej mapie. Przy okazji zapoznali się z geografią i podziałem administracyjnym Polski. Efektem kilkumiesięcznej pracy jest mapa pocztówkowa Polski, którą można podziwiać w gabinecie logopedycznym w naszej szkole.

Otrzymaliśmy kartki ze szkół z różnych rejonów Polski. Naszych uczniów bardzo ucieszył fakt, że piszą do nich dzieci z innych regionów kraju. Akcja udowodniła, że słanie kolorowych widokówek wciąż jest na topie i, co ważne, może dać wiele radości.

Skip to content