Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

WIZYTA W USTECKIEJ STRAŻY POŻARNEJ

W czerwcu uczniowie klasy 7a, 7b, 7c i 8a odwiedzili Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą w Ustce.

Cele tej wycieczki to przede wszystkim: spotkanie z pracownikami straży, poznanie informacji, jak zostać strażakiem i zrozumienie specyfiki jego pracy, obejrzenie sprzętu, jakim straż dysponuje na co dzień oraz zdobycie wiedzy dotyczącej tego, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia.

Nasi uczniowie obejrzeli wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Wielką atrakcją dla młodzieży była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz wejście do wozów strażackich.

Ponadto strażacy w formie pogadanki i prezentacji przybliżyli uczniom, na czym polega ich praca. Nie ogranicza się ona wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga również ludziom podczas wypadków samochodowych czy powodzi.

Strażacy przekazali młodzieży cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku czy pożaru. Uczniowie utrwalili numery alarmowe: 998 i 112. Dowiedzieli się także, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną i jakich informacji udzielić w razie zagrożenia.

Skip to content