Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

POKAZ RATOWNICTWA WODNEGO

Na zaproszenie Ośrodka Sportu i Rozwoju Sp. z o.o., Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Słupsk, Miejskiej Komendy Policji w Ustce oraz Miejskiego Klubu Sportowego Jantar Ustka uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach prewencyjnych o bezpieczeństwie nad wodą. Odbyły się one w czwartek, 20 czerwca, na plaży wschodniej w Ustce.

Celem przeprowadzonego pokazu było ukazanie dzieciom i młodzieży zagrożeń płynących z przebywania nad akwenem wodnym, a także, w razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia, prawidłowej reakcji na zaistniałą sytuację.

Naszą szkołę reprezentowała w tych zajęciach klasa 5a wraz z wychowawcą. Mieli oni okazję m.in. przekonać się, jak niebezpiecznym miejscem jest bezpośrednie sąsiedztwo falochronu. Zwykle jest tam o wiele głębiej niż nam się wydaje. Wynika to z faktu, że odpływająca od brzegu woda zabiera piasek, który się tam znajduje i przy drewnianych palach tworzy się coś na kształt rowu. Nieświadomy pływak, gdy nagle straci grunt pod nogami, może się zachłysnąć wodą i utopić. Szczególnie niebezpieczne jest to dla dzieci. A warto pamiętać, że ludzie topią się bezgłośnie…

Dbajmy o nasze bezpieczeństwo nad wodą, zwłaszcza w trakcie rozpoczynających się wakacji.

Skip to content