Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

DZIEŃ PATRONA

W środę, 12 czerwca, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce po raz kolejny obchodziła Dzień Patrona. Z tej okazji zorganizowano niezwykły festyn szkolny. Wzięły w nim udział wszystkie oddziały klasowe wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami oraz nauczyciele i inni pracownicy placówki.

Tego dnia dolny korytarz naszej szkoły wyglądał wyjątkowo atrakcyjnie. Poszczególne klasy przygotowały na nim swoje kolorowe stoiska. Było więc żółto, czerwono, różowo, zielono, niebiesko, biało i pomarańczowo. Uczniowie sprzedawali podczas festynu m.in. przepyszne ciasta, babeczki, galaretki, gofry, lemoniadę, bezowe lizaki, sałatki owocowe oraz słodkie lub wytrawne szaszłyki. Można było również stać się posiadaczem szczęśliwych losów, które oferowały dwa stoiska z loteriami fantowymi. Cały dochód ze sprzedaży tych produktów przeznaczony został na Radę Rodziców SP1 w Ustce oraz wybrany cel charytatywny.

Podczas festynu zorganizowano również w sali gimnastycznej zawody sportowe dla różnych grup wiekowych. Najmłodsi z kl. I-III rywalizowali w wyścigach rzędów, uczniowie klas IV-V grali w dwa ognie, natomiast najstarsi z klas VI-VIII – w koszykówkę.

W auli szkolnej uczestnicy festynu mogli wziąć udział w koncercie laureatów „Rozśpiewanej Jedynki”, po którym wręczono najlepszym uczniom nagrody za osiągnięcia wokalne oraz konkursy przedmiotowe.

Już dziś z niecierpliwością wypatrujemy przyszłorocznych obchodów Dnia Patrona naszej szkoły.

Skip to content