Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

„CZEKI” DLA NINY

Do klasy IIIa uczęszcza Nina Siekierzycka, która porusza się na wózku inwalidzkim. Dziewczynka ma uogólnioną wiotkość mięśni i ścięgien o nieznanej przyczynie, która uniemożliwia jej samodzielne stanie i poruszanie się. Ninka jest diagnozowana od ukończenia 1 roku życia. Przeszła wiele specjalistycznych badań, ale lekarzom nadal nie udało się postawić jednoznacznej diagnozy. Podstawowe leczenie to przede wszystkim rehabilitacja dziecka w miejscu zamieszkania i kosztowne wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

Koleżanki i koledzy z klasy Niny postanowili pomóc rodzicom dziewczynki w zebraniu pieniążków potrzebnych na leczenie córki. W czwartek, 30 maja 2024r., uczniowie wraz z wychowawczynią, panią Aurelią Majchrzak, uroczyście wręczyli Nince „czeki”. Zbiórka pieniędzy trwała kilka miesięcy i była utrzymywana przed dziewczynką w ścisłej tajemnicy.

Pierwszy „czek” na kwotę 371,42 zł klasa IIIa uzyskała ze sprzedaży ciast, które upiekli rodzice dzieci. Drugi „czek” w wysokości 445,20 zł uzbierano ze sprzedaży bransoletek „z gumek”, które osobiście wykonali uczniowie tejże klasy, a pomysłodawczynią akcji była Natalia Bartnik.

Gratulujemy naszym trzecioklasistom wielkiego serca, kreatywności i ogromnej wrażliwości na potrzeby innych!

Skip to content