w Ustce

Close this search box.
Close this search box.

„CZEKI” DLA NINY

Do klasy IIIa uczęszcza Nina Siekierzycka, która porusza się na wózku inwalidzkim. Dziewczynka ma uogólnioną wiotkość mięśni i ścięgien o nieznanej przyczynie, która uniemożliwia jej samodzielne stanie i poruszanie się. Ninka jest diagnozowana od ukończenia 1 roku życia. Przeszła wiele specjalistycznych badań, ale lekarzom nadal nie udało się postawić jednoznacznej diagnozy. Podstawowe leczenie to przede wszystkim rehabilitacja dziecka w miejscu zamieszkania i kosztowne wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

Koleżanki i koledzy z klasy Niny postanowili pomóc rodzicom dziewczynki w zebraniu pieniążków potrzebnych na leczenie córki. W czwartek, 30 maja 2024r., uczniowie wraz z wychowawczynią, panią Aurelią Majchrzak, uroczyście wręczyli Nince „czeki”. Zbiórka pieniędzy trwała kilka miesięcy i była utrzymywana przed dziewczynką w ścisłej tajemnicy.

Pierwszy „czek” na kwotę 371,42 zł klasa IIIa uzyskała ze sprzedaży ciast, które upiekli rodzice dzieci. Drugi „czek” w wysokości 445,20 zł uzbierano ze sprzedaży bransoletek „z gumek”, które osobiście wykonali uczniowie tejże klasy, a pomysłodawczynią akcji była Natalia Bartnik.

Gratulujemy naszym trzecioklasistom wielkiego serca, kreatywności i ogromnej wrażliwości na potrzeby innych!