Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

,,EDUKACJA Z WOJSKIEM”

,,Edukacja z Wojskiem” to program edukacyjno-obronny przygotowany i realizowany we współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Słupsku reprezentował Szef Sekcji Promocji i Współpracy ppor. Michał ZBLEWSKI.
Zasadniczym celem projektu jest podniesienie świadomości dzieci w obszarze bezpieczeństwa i obronności, a także kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony oraz ochrony ludności w sytuacjach kryzysowych.
W dniu 24 maja przedstawiciele Szkoły Podoficerskiej Marynarki Wojennej w Ustce odwiedzili naszą szkołę i poprowadzili zajęcia z uczniami klasy 6a.
Szóstoklasiści zapoznali się podczas zajęć m.in. z zasadami alarmowania, podstawami ewakuacji, budowania schronienia oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy.
(film z zajęć ze strony WCR Słupsk)

Skip to content