Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

MISTRZOSTWO POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM DLA REPREZENTACJI SP 1 USTKA

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z „Jedynki” okazali się najlepsi w czwórboju lekkoatletycznym klas 5-6 szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2023-2024”. Zawody zorganizowane przez Słupski Szkolny Związek Sportowy odbyły się 8 maja na stadionie lekkoatletycznym w Słupsku.

Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn chłopców i 11 drużyn dziewcząt powiatu słupskiego. Zespoły liczące po 6 zawodników, osobno chłopców i dziewcząt, miały do zaliczenia cztery konkurencje: dwie biegowe (60 m, 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy) oraz dwie techniczne (skok w dal i rzut piłeczką palantową). Rezultaty osiągane przez uczniów z każdej dyscypliny przeliczane były na punkty według specjalnej tabeli lekkoatletycznej. Suma punktów z czterech konkurencji dawała rezultat każdego zawodnika. O kolejności miejsc zajętych przez poszczególne szkoły decydowała suma pięciu najlepszych uczniów. Zgłoszone drużyny, oprócz walki o punkty do współzawodnictwa, rywalizowały też o awans do finału wojewódzkiego. Oba nasze zespoły ten awans wywalczyły!

Skład drużyny dziewcząt: Aleksandra Klimek, Lilianna Kiliszewska, Zofia Uznańska, Emilia Jopek, Maja Dubiela, Gabriela Woźniak, Zuzanna Atalska.

Skład zespołu chłopców: Piotr Dudzik, Mikołaj Sawczuk, Konrad Zarębski, Jan Król, Bartłomiej Ostrowski, Artem Adambaiev, Antoni Szymczak.

Wyróżnieni zostali też najlepiej punktujący w klasyfikacji indywidualnej: srebrne medale zdobyli Aleksandra Klimek  (278 pkt) i Mikołaj Sawczuk (248 pkt).

Gratulacje dla dziewcząt i chłopców oraz nauczycieli wychowania fizycznego!

Lucyna Kuklińska – Nurkowska

Skip to content