Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

MATEMATYCZNE SUKCESY UCZNIÓW JEDYNKI

21 marca uczniowie naszej szkoły stanęli do zmagań matematycznych w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Zadania, jak co roku, były zróżnicowane pod względem trudności i wymagały od uczniów pomysłowości, sprytu i nieszablonowego spojrzenia na problemy matematyczne.

Znamy już wyniki konkursu i miło nam poinformować, że największy sukces osiągnęła Hania Kierzkowska (kl. 6ms), uzyskując wynik bardzo dobry. Mamy też 8 uczniów, którzy zdobyli wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych: Celina Szołtysik kl. 2b, Marta Andrzejewska kl. 2a, Marta Bakinowska kl. 4b, Dominika Marcińska kl. 4b, Maja Gdyra kl.5a, Paweł Gadera kl. 5a, Szymon Witkowski kl. 6ms i Zuzanna Drzazgowska kl. 7a.

To nie koniec matematycznych sukcesów uczniów „Jedynki”.

23 kwietnia odbył się finał XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku oraz Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku. Ten bardzo wymagający i wieloetapowy konkurs cieszy się coraz większą popularnością, a w tym roku rywalizowało ze sobą ponad tysiąc uczniów. Tym bardziej cieszy nas fakt uzyskania tytułu finalisty przez czwórkę naszych uczniów: Klaudię Dzedzej i Hanię Kierzkowską z kl. 6ms, Alana Szczuckiego z kl. 7b oraz Wojtka Żala z kl 8a.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania, zdobytych wyników i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Zespół nauczycieli matematyki

Skip to content