Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

WYSTAWA MARCA CHAGALLA W USTCE

W piątek, 10 maja, klasa 7a oraz 7c odwiedziły Muzeum Ziemi Usteckiej prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Ustki. Okazją do wizyty w tym miejscu była wyjątkowa wystawa malarska – 24 kolorowych litografii Marca Chagalla wypożyczonych z Epicentrum Art Gallery z Opola. 

Marc Chagall, a właściwie Mark Zacharowicz Szagal, urodził się jako Mojsza Zacharowicz Szagałow w 1887 w Łoźnie, na Białorusi. Zmarł w 1985 roku w Saint-Paul de Vence. Był malarzem i grafikiem światowej sławy, czołowym przedstawicielem kubizmu i internacjonalizmu w malarstwie.

Na wystawie zatytułowanej „Biblia II” (Dessins pour la Bible) nasza młodzież mogła podziwiać między innymi odbitki litografii z kamienia pt. „Raj 1”, „Rut zbierająca kłosy zbóż” czy „Rut u stóp Boaza”. To prace Marca Chagalla wykonane w 1960 roku w pracowni Atelier Fernanda Mourlota.

Wystawa w Muzeum Ziemi Usteckiej będzie czynna do 30 maja. Serdecznie polecamy!

Skip to content