Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Laboratoria Przyszłości – Maj

Informatyka

Uczniowie klasy 7A zaskoczyli swoich nauczycieli umiejętnościami w dziedzinie nowoczesnych technologii. W ramach zajęć z geometrii, uczniowie skorzystali z innowacyjnych długopisów 3D, aby stworzyć trójwymiarowe graniastosłupy.

Długopisy 3D to narzędzia, które pozwalają na tworzenie trójwymiarowych modeli w sposób łatwy i intuicyjny. Uczniowie mieli do dyspozycji specjalne długopisy, które emitują masę, którą można formować w dowolny kształt. Dzięki temu mogli w prosty sposób zrealizować swoje pomysły na graniastosłupy (i nie tylko 🙂 ), które następnie były prezentowane na lekcji.

Wysoka jakość wykonanych przez uczniów modeli oraz ich kreatywność w projektowaniu różnych kształtów i rozmiarów graniastosłupów wskazuje na wysokie umiejętności nie tylko matematyczne, ale również manualne naszych podopiecznych. Długopisy 3D okazały się być bardzo przydatnym narzędziem do nauki geometrii i rysunku technicznego, a także rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Zastosowanie nowoczesnych technologii w edukacji jest coraz bardziej popularne, a wykorzystanie długopisów 3D przez uczniów klasy siódmej to kolejny przykład na to, jak innowacyjne narzędzia mogą zainspirować i zmotywować uczniów do nauki oraz rozwijać ich kreatywność i umiejętności techniczne. 

Technika

Laboratoria Przyszłości na lekcjach techniki w klasach VI

Na lekcjach techniki, w kwietniu, w klasach VI uczniowie zgłębiali wiedzę z zakresu elektryczności. Dowiedzieli się, czym jest prąd elektryczny i jak wytwarza się go w elektrowniach. Poznali alternatywne, odnawialne źródła prądu. W końcu przyszedł też czas na budowę prostych obwodów elektrycznych.

Uczniowie poznali zasady przepływu prądu elektrycznego. Dowiedzieli się, że obwód elektryczny to układ elementów tworzących drogę zamkniętą dla prądu elektrycznego. Obwód elektryczny tworzą: źródło prądu, przewody elektryczne, włączniki oraz odbiorniki.

Nasi uczniowie na zajęciach techniki budowali obwody elektryczne, świetnie się przy tym bawiąc. Szczegóły na zdjęciach.

Chemia

Skip to content