Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

XL Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

XL Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej 24 kwietnia 2023 roku odbył się etap Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej adresowany do uczniów klas I – VIII. Na etapie szkolnym wzięło w min udział 20 uczestników. Każdy zaprezentował po dwa utwory – wiersz lub fragment prozy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.

Artyści z wielkim zapałem i przejęciem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności.

Komisja konkursowa w składzie p. Mirosława Wróbel – Barczyńska, p. Elżbieta Komorowska, p. Joanna Bakinowska wnikliwie wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła następujących zwycięzców do etapu miejskiego:

Mia Ćwigoń – Słomkowska kl. I b
Hanna Nawrot kl. I b
Marta Bakinowska kl. III b
Nikola Słomska kl. III a
Leon Pawlikowski kl. IV b
Klaudia Dzedzej kl. V s
Aleksandra Wiśniowska kl. VIII c
Kornelia Sierzputowska kl. VIII c
Igor Rogala kl. VIII a

Laureaci reprezentowali naszą szkołę w konkursie miejskim w Domu Kultury w Ustce. Tam jury w składzie: p. Paulina Stolarczuk, p. Ewa Tyszkiewicz, p. Aldona Staszewska – Klimek po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych postanowiło przyznać uczniom naszej szkoły następujące nagrody:

Kategoria klasy I – III
I miejsce Marta Bakinowska
III miejsce Mia Ćwigoń – Słomkowska
Kategoria klasy IV – VI
I miejsce Leon Pawlikowski
Kategoria klasy VII –VIII
I miejsce Igor Rogala
II miejsce Aleksandra Wiśniowska
wyróżnienie Kornelia Sierzputowska

W eliminacjach finałowych, które odbędą się 5-6 czerwca w teatrze RONDO w Słupsku, Ustkę będą reprezentowali następujący uczniowie naszej szkoły:
Marta Bakinowska
Leon Pawlikowski
Igor Rogala
Aleksandra Wiśniowska

Emocji było co niemiara. Trzymamy kciuki w dalszym ciągu i życzymy powodzenia!!!
Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne recytacje i dumne reprezentowanie szkoły.

Skip to content