PÓŁKOLONIE LETNIE

PÓŁKOLONIE LETNIE W MIEŚCIE USTKA 2023
dla dzieci w wieku 7-13 lat pod hasłem:

“ZWIERZĘTA-NASI PRZYJACIELE”

Gmina Miasto Ustka jako organizator, jak co roku zaprasza dzieci z terenu miasta do udziału w półkoloniach, dlatego też rozpoczynamy nabór z dniem 11.05.2023 r. i potrwa do 30.05.2023 r.

Planowanych jest 5 turnusów po 25 miejsc w Szkołach Podstawowych Nr 1, Nr 2 i Nr 3 oraz 3 turnusy po 20 osób w Centrum Pomocy Dzieciom w Ustce.

Terminy w poszczególnych placówkach:

trzy turnusy w Centrum Pomocy Dzieciom
I turnus od 26.06.2023 do 07.07.2023
II turnus od 10.07.2023 do 21.07.2023
III turnus od 24.07.2023 do 04.08.2023

dwa turnusy w Szkole Podstawowej Nr 1 i Nr 2

I turnus od 03.07.2023 do 14.07.2023
II turnus od 17.07.2023 do 28.07.2023

jeden turnus w Szkole Podstawowej Nr 3

I turnus od 03.07.2023 do 14.07.2023

Przewidziane są liczne atrakcje, a zgodnie z hasłem półkolonii: Zwierzęta- nasi przyjaciele.

Dla tych, którzy wybiorą półkolonie w szkołach czekają m.in.:

• Wizyta w “Krainie nad Potokiem” k. Starogardu Gdańskiego spotkanie z alpakami, lamami, królikami i innymi, każdy będzie mógł nagłaskać się do woli
  • wizyta w Lemur Park w Rumi , jak żyją, co lubią i co jędzą lemury? To wszystko odkryjecie w strojach księżniczek i rycerzy
  • park linowy- czy wy też jesteście tacy zwinni jak lemury?
  • Survival- las, błoto…z przyjemnością. Już teraz przygotuj buty, które zmierzą się z tym zadaniem
  • wizyta w gabinecie weterynaryjnym- zwierzątko domowe to nie tylko przyjemności, o jego zdrowiu i pielęgnacji dowiemy się szczegółowo od lekarza dla zwierząt- Pani Weterynarz
  • spotkanie z przedstawicielami schroniska dla zwierząt- pracownicy schroniska przypomną jak ważna jest przemyślana decyzja o posiadaniu zwierzęcia oraz o tym jak możemy pomóc tym, które się tam znalazły…i jeszcze mnóstwo ciekawostek, ale tego dowiecie się potem
  • podchody w mieście a gdyby tak zadania z gier komputerowych, przenieść do rzeczywistości…czy drużyna przeciwna, wykona prawidłowo wszystkie zadania?

oraz dla uczestników półkolonii pieszo-rowerowych w Centrum Pomocy Dzieciom

• trasy 20-40 km
  • odkrywanie nowych tras z ustecką aplikacją – czy wiecie, że Ustka jest rowerowym rajem, a może chcecie bić rekordy wraz z naszą aplikacją?
  • Nordic Walking- kije, dla babci i dziadka? Zdziwisz się, że spacer na 4 nogi zaprowadzi cię znacznie dalej
  • szkolenie dot. bezpieczeństwa nad wodą- wiesz jak wezwać pomoc, uratować komuś życie, jak się zachować, żeby woda była świetną zabawą, a nie zagrożeniem
  • wizyta w farmie Alexa w Charbrowie- zwierzęta i świetna zabawa
  • wizyta w gospodarstwie edukacyjnym Paproty
  • Costeria Park w Kościerzynie

Organizator Miasto Ustka zastrzega sobie prawo do zmiany w planie, związanych zwłaszcza z warunkami pogodowymi.

Organizator zapewnia obiad dwudaniowy wszystkim uczestnikom.

Wszelkie pytania można kierować do Kierownika Półkolonii pod numerem telefonu
506-605-885

Dokumentacja do zapisu dziecka na półkolonie będzie dostępna stronie www.ustka.pl oraz można ją pobrać osobiście w Centrum Pomocy Dzieciom w Ustce dla dzieci zapisywanych do CPD, a także w sekretariatach szkół SP 1, SP 2 i SP-3 dla dzieci zapisywanych do tych placówek oraz na ich stronach internetowych.

Komplet dokumentów należy składać osobiście w wymienionych wyżej placówkach w godzinach 8.00 do 15.30. Karty złożone w innej formie nie będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Niezbędne informacje można uzyskać drogą telefoniczną tel. 59 8152-999 CPD w przypadku dzieci zapisywanych do CPD oraz w przypadku osób zapisywanych do szkół tel. 506 605 885.

Uprzejmie przypominamy, że do dokumentacji potrzebne jest przedłożenie do wglądu pierwszej strony PIT 36/37 za rok poprzedzający zgłoszenie na półkolonie (regulamin półkolonii §3 pkt. 2) lub Karty Mieszkańca (dziecka).

PROSIMY SKŁADAĆ DOKUMENTACJĘ KOMPLETNĄ !!!

Dokumentacja przesyłana drogą elektroniczną nie będzie przyjmowana i brana pod uwagę w procesie rekrutacji. Proszę pamiętać, aby w Karcie Kwalifikacyjnej Uczestnika Wypoczynku podać termin wybranego turnusu półkolonii.