Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

„Wiwat król! Wiwat konstytucja! Wiwat wszystkie stany!”

Słowa entuzjazmu XVIII-wiecznego ludu wdzięcznego za ustanowienie Uchwały Rządowej stały się hasłem szkolnych obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji reprezentanci klasy 3b, 7a i 8c pod kierunkiem pani Moniki Holak, Iwony Siemaszko-Kaszuby, Kariny Werry oraz Janusza Werry przygotowali prezentację. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze, informacje o konstytucji oraz filmik edukacyjny pozwoliły przenieść się w przeszłość i dostarczyły widzom wielu wzruszeń.

W tym dniu każdy uczeń mógł choć na chwilę poczuć się jak król Stanisław August Poniatowski oraz towarzysząca mu dama dworu. Wszystko to za sprawą projektu plastycznego, który wykonała pani Agnieszka Babieracka.

Zwieńczeniem uroczystości szkolnej był drużynowy konkurs plastyczny poświęcony Konstytucji, jej twórcom i okolicznościom towarzyszącym jej uchwaleniu. Uczniowie klas I-III wykonali prace zatytułowane: „Kocham Cię, Polsko”, a klasy starsze – okładkę do Konstytucji 3 maja. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie zespoły klasowe wykazały się niezwykłym talentem, zaangażowaniem i pomysłowością. Ostatecznie laureatami konkursu zostali uczniowie klasy IIIb, VIc oraz VIIIc. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wspólne świętowanie oraz zabawę w tym jakże ważnym i radosnym dniu.

Skip to content