Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

#SPRZĄTAMYDLAPOLSKI 2023

#SprzątamyDlaPolski 2023 to ogólnopolska akcja sprzątania terenów zielonych organizowana przez Stowarzyszenie „Dla Polski” pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W V edycji tego przedsięwzięcia – wiosennej – wzięło udział ponad pół miliona uczestników z całego kraju. Tegoroczna akcja, podobnie jak w poprzednich latach, polegała na grupowym, zorganizowanym oczyszczaniu terenów zielonych z niepożądanych śmieci oraz odpadów.

W piątek, 21 kwietnia, do wspólnego sprzątania przyłączyła się również Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce. Uczniowie klasy 4a i 4b wraz z wychowawczyniami ruszyli na poszukiwanie nieczystości. Sprzątnięto tereny wokół szkoły oraz fragment pobliskiego lasu przy os. Kwiatowym.

Zaangażowanie dzieci dowiodło, że dbanie o czystość otaczającego je środowiska jest ich świadomym działaniem. Cieszymy się z każdego podniesionego papierka, bo dzięki temu nasza Ojczyzna staje się piękniejsza. Śmiało można powiedzieć, że wszyscy uczestnicy tej akcji to EKO-PATRIOCI! Kochamy Polskę, więc o nią dbamy! Wspólnie zrobiliśmy naprawdę coś wielkiego!

Skip to content