Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

KOSZYKARKI SP1 W USTCE CZWARTE W WOJEWÓDZTWIE!

W środę, 5 kwietnia,  w Pruszczu Gdańskim reprezentacja naszej szkoły w piłce koszykowej dziewcząt z klas 7-8 wzięła udział w ścisłym finale województwa pomorskiego w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży. W turnieju uczestniczyło 6 najlepszych reprezentacji z całego województwa, podzielonych na dwie grupy po trzy drużyny.

Nasze zawodniczki rozegrały najpierw dwa mecze w swojej grupie. W pierwszym meczu musiały uznać wyższość reprezentacji gospodarzy z SP 4 w Pruszczu Gdańskim, a w drugim pojedynku, decydującym o wejściu do strefy medalowej, wykazały się niezwykłą wolą walki i hartem ducha, pokonując zespół z SP 8 w Gdańsku. W walce o brązowy medal i 3. miejsce nasze reprezentantki, pomimo wielkiego zaangażowania i walki, uległy zespołowi z SP 6 w Gdyni, zajmując ostatecznie 4. miejsce w całym turnieju. Jest to ogromny sukces dziewcząt z naszej szkoły. Były one jedynym zespołem wśród finalistów, który nie specjalizuje się w piłce koszykowej, a mimo to podjęły walkę i zaszły tak daleko.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Kartuzach
  2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim
  3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdyni
  4. miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
  5. miejsce Szkoła Podstawowa w Gardei
  6. miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 w Gdańsku

Reprezentacja naszej szkoły grała w składzie:

Victoria Hyńko (8B), Alicja Skorobohaty (8B), Roksana Helińska (8B), Zuzanna Rudyk (8B), Nella Dziuba (8C), Jagoda Podlasiak (8C), Hanna Kubicka (8C), Marianna Kargul (8C), Marta Legięć (8C), Milena Mazur (8C), Nikola Syrek (8C) oraz Paulina Bąbelek (8A).

Zespół był prowadzony pod opieką p. Macieja Troczyńskiego.

Uczennicom i ich trenerowi serdecznie gratulujemy !!!

Skip to content