SPRAWOZDANIE Z KONKURSU: ZABAWY Z FIZYKĄ

Dnia 31 marca 2023 r. odbyła się V edycja konkursu na zabawkę lub doświadczenie fizyczne. W konkursie wzięło udział łącznie 12 ucznów.

Pomysłowość uczniów, jak zwykle, zaowocowała pięknymi modelami zabawek fizycznych oraz barwnymi doświadczeniami.

Komisja konkursowa w składzie p. Dyrektor Bogumiła Lenard, p. Iwona Błądkowska i p. Anna Szydloch, miała bardzo trudne zadanie wyłonienia zwycięzcy.

Wśród zabawek były: dźwig hydrauliczny, kompleks urządzeń do przetwarzania energii, radio z głośnikami, koło fortuny do składania barw, wiatromierz ale również różne modele silników elektrycznych, nurek Kartezjusza, lampa Lawa. Komisja konkursowa brała pod uwagę estetykę wykonania zabawki, pomysłowość, ale również sposób jej prezentacji, umięjętność wyjaśnienia zasady działania z uwzględnieniem podstawowych zależności i praw fizycznych oraz zachodzące przemiany.

W efekcie końcowym, po burzliwych obradach, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

– Oliwia Nowacka z klasy 8d z zabawką: – DŹWIG HUDRAULICZNY

– Igor Rogala z klasy 8d z zabawką:- BIO ENERGIA

– Grzegorz Frankiewicz z klasy 8d z zabawką- GŁOŚNIK

Wyróżnienia:

– Lena Bąk z klasy8b z zabawką –WIATROMIERZ

– Sophie Gradecki z klasy 8b, zabawka – KOŁO FORTUNY

– Damian Dorochowicz z klasy 7a, zabawka – WIATRACZEK ELEKTRYCZNY

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznych zmaganiach, już po raz VI.

Iwona Błądkowska, Anna Szydloch