Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

KOSZYKARKI NA ZŁOTYM SZLAKU

W czwartek, 30.03.2023 roku, reprezentacja dziewcząt z klas 7-8 wzięła udział w półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w piłce koszykowej w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Czarnem. 

Nasz zespół odniósł ogromny sukces, zajmując 1. miejsce i zdobywając złote medale oraz awans do ścisłego finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Pruszczu Gdańskim.

Walka o awans była bardzo zacięta i dramatyczna. Dziewczyny najpierw pokonały zespół gospodarzy ze Szkoły Podstawowej w Czarnem (17:9), a potem, w meczu decydującym o pierwszym miejscu, wygrały po dogrywce z zespołem ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku (27:23). 

Radość ze zwycięstwa była ogromna, polały się łzy szczęścia i bólu.

W skład złotej drużyny weszły: Victoria Hyńko (8B), Alicja Skorobohaty (8B), Roksana Helińska (8B), Zuzanna Rudyk (8B), Nella Dziuba (8C), Jagoda Podlasiak (8C), Hanna Kubicka (8C), Marianna Kargul (8C), Marta Legięć (8C), Milena Mazur (8C), Nikola Syrek (8C) oraz Paulina Bąbelek (8A). Trenerem zwycięskiego zespołu jest p. Maciej Troczyński.

Zawodniczkom i nauczycielom WF serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!!!

Skip to content