Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniach 8.03 – 10.03.2023 uczniów naszej szkoły odwiedził przedstawiciel Policji  sierż. szt. Paweł Badowski. Spotkania te były zorganizowane w ramach realizacji działań zawartych w Programie Wychowawczo-Profilaktycznym SP1 w Ustce.

Pierwsze spotkania zostały zarezerwowane dla najmłodszych. Uczniowie klas I-III rozmawiali z gościem na temat zasad kulturalnego zachowania, bez przemocy i agresji. Dostali wskazówki, jak należy postępować, aby w środowisku szkolnym każdy czuł się bezpiecznie. Wszyscy wspólnie szukali recepty na zgrany zespół klasowy.

W piątek policjant odwiedził klasy starsze: IVa, VMS, VIa i VIb. Podczas spotkań z uczniami nasz gość poruszał tematy związane z niepożądanymi zachowaniami dzieci i młodzieży. Duży nacisk położył na zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z komunikatorów i portali społecznościowych. Zapoznał także uczniów z konsekwencjami zamieszczania w Internecie obraźliwych treści czy komentarzy hejtujących. Pan Badowski zwrócił również uwagę na poszanowanie godności innych osób, niszczenie mienia czy też palenie e-papierosów przez nieletnich.  

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali przekazywanych im treści, zadawali pytania, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o przysługujących im prawach oraz  konsekwencjach ich nieprzestrzegania.

Skip to content