Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

WICEMISTRZ ORTOGRAFII POWIATU SŁUPSKIEGO!

W piątek, 17 marca, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbyła się XXIII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego 2023”. W tym roku konkurs adresowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z całego powiatu. Prace wszystkich uczestników oceniało polonistyczne jury w składzie: p.Renata Kuligowska, p.Katarzyna Meldner, p.Elżbieta Moralewicz i p.Janina Błażejewicz.

Do ortograficznej rywalizacji stanęli przedstawiciele SP1, SP2 i SP3 z Ustki oraz SP7 ze Słupska, a także uczniowie słupskiej oraz usteckiej szkoły średniej. Naszą szkołę reprezentowało troje wychowanków p. Moniki Holak: Marianna Kargul z kl.8c oraz Stanisław Lipczyński i Oliwier Sieciński z kl.7a.

Po przeanalizowaniu konkursowych dyktand oraz testów sprawdzających znajomość zasad ortograficznych ogłoszono wyniki:

II miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej zdobył nasz Staś Lipczyński! Nagrodę ufundowaną przez Starostę Słupskiego wręczyła mu pani Dyrektor ZSOiT w Ustce Katarzyna Ozimek.

Serdecznie gratulujemy Stasiowi ortograficznych umiejętności!

Skip to content