Search
Close this search box.
Search

„ZŁOTE” KOSZYKARKI

W środę, 8 marca, nasza szkoła była organizatorem kolejnych zawodów sportowych. Tym razem do rywalizacji w koszykówce w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży stanęli uczniowie z rocznika 2008-2009.

Wspaniale spisała się zwłaszcza reprezentacja szkoły dziewcząt, pokonując zespół z SP2 w Ustce. Nasze zawodniczki wywalczyły tym samym awans do finału Powiatowych Igrzysk Młodzieży.

Finałowy turniej odbył się 13 marca w Szkole Podstawowej w Kobylnicy. W rywalizacji wzięły udział 4 najlepsze zespoły, które zostały wyłonione poprzez rozgrywki gminne.

Nasze uczennice okazały się bezkonkurencyjne, pokonując wszystkie rywalki. Dziewczęta z SP1 w Ustce wygrały: z SP Kobylnica – 26:15, z SP Pobłocie – 20:19 i z SP Jezierzyce – 33:6. Nasze zawodniczki zajęły I miejsce w powiecie słupskim, zdobywając złote medale i puchar, a tym samym wywalczyły awans do etapu wojewódzkiego.

Nasza reprezentacja dziewcząt grała w składzie:

Victoria Hyńko (8B), Alicja Skorobohaty (8B), Roksana Helińska (8B), Zuzanna Rudyk (8B), Nella Dziuba (8C), Jagoda Podlasiak (8C), Hanna Kubicka (8C),  Marianna Kargul (8C), Oliwia Jachowicz (8C), Milena Mazur (8C), Nikola Syrek (8C) oraz Paulina Bąbelek (8A).

Opiekunem zespołu był p. Maciej Troczyński.

Wszystkim zawodniczkom i ich nauczycielom wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy!!!