Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Laboratoria Przyszłości – Marzec

Informatyka

Zabawa z długopisami 3D w klasie 8C

W ramach projektu szkoła zakupiła zestaw 12 długopisów Banach 3D. Istotna wartość pracy z takim sprzętem polega na angażowaniu uczniów w działania praktyczne. Zajęcia z długopisami 3D sprzyjają nie tylko współpracy i integracji uczniów, lecz także kształtowaniu wytrwałości, cierpliwości i dokładności w wykonywaniu podjętego zadania. Praca z tym narzędziem pozwala uwolnić kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe, rozwija wyobraźnię. 

Uczniowie za pomocą długopisu 3D mogą zmienić rysunki w przestrzenne obiekty, a afekty ich działania są widoczne natychmiast. Mogą wymyślać i tworzyć elementy dekoracyjne, a przy odrobinie praktyki nauczyć się malować w powietrzu czy używać długopisów do celów naprawczych i sklejenia przedmiotów wydrukowanych w 3D.

Autorem zdjęć jest Dawid Sawicki, który odkrył w sobie pasję fotografa 🙂

Technika

W marcu uczniowie klas szóstych tworzyli na lekcji plastyki rzeźbę postaci wykonaną z dowolnych materiałów. Podczas jej tworzenia dzieci korzystały z noża segmentowego i pistoletu na gorący klej. Narzędzia te pochodzą z zasobów otrzymanych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Chemia

Skip to content