Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W MISTRZOSTWACH POLSKI LZS

11 marca 2023r. w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Polski LZS, w których swój sukces na arenie krajowej odniosła uczennica naszej szkoły, Anna Ćwigoń – Szymczak. Na dystansie 1000m w kategorii U-14 wywalczyła ona złoty medal! Jej starsza koleżanka, Nella Dziuba, uplasowała się na 7 miejscu w kategorii U-16 na dystansie 1500m, co również jest ogromnym sukcesem.

Nasze uczennice są zawodniczkami LKS Jantar Ustka. Występ w Stargardzie był ich debiutem na krajowych zawodach, które odbywały się w bardzo trudnych, zimowych warunkach. Sukcesy dziewcząt przyczyniły się do zwycięstwa województwa pomorskiego w ogólnej klasyfikacji, w której rywalizowało 60 klubów LA z całej Polski.

Składamy zasłużone gratulacje naszym zawodniczkom oraz ich trenerce pani Lucynie Kuklińskiej – Nurkowskiej! 

Skip to content