Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

MIĘDZYKLASOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. To czas magiczny, pełen uroku i miłości. Czas pojednania, skłaniający do wzajemnego szacunku oraz głębokiej refleksji nad tajemnicą Bożych Narodzin.

Niedługo wszyscy zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, by wspólnie z najbliższymi przeżywać radość z przyjścia na świat Bożego Syna. W atmosferze ciepła, spokoju i życzliwości podzielimy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia. Te wyjątkowe dni w roku będą także okazją do celebrowania pięknej, polskiej tradycji, jaką jest wspólne kolędowanie.

Choć tradycja ta nie wywodzi się z Polski, stała się bardzo popularna nie tylko w naszym kraju, ale również w wielu miejscach na świecie. Pięknych kolęd i pastorałek nie brakuje. Zapewne każdy z nas ma swoją ulubioną, taką, której słucha lub którą śpiewa najchętniej.

W czwartek, 22 grudnia, uczniowie naszej szkoły zaproszeni zostali do wspólnego kolędowania, by poprzez radosny śpiew wyrazić oczekiwanie na narodziny Bożego Syna. Tego dnia odbył się Międzyklasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek pn. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”.

W rywalizacji o trzy główne nagrody udział wzięły wszystkie oddziały SP1 w Ustce. Ich występy oceniało jury, które na koniec ogłosiło, które klasy  zdobyły nagrodę za najpiękniejsze wykonanie utworu.  

W kategorii klas 1-3 nagrodę za cudowny występ zdobyli uczniowie klasy 3b pani Iwony Siemaszko-Kaszuby. Wśród klas 4-6 najpiękniejszą kolędę  wykonali podopieczni pani Elżbiety Moralewicz z klasy 4a. Wśród najstarszych uczniów nagrodę przyznano klasie 8d pana Janusza Werry.

         Nasz Międzyklasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek był okazją do odkrycia wielu wyjątkowych talentów nie tylko wokalnych, ale i tanecznych. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, życząc Wesołych Świąt

Skip to content