Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Powiedz „Nie” rakowi piersi!

22 listopada uczennice klas VIII wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym dotyczącym profilaktyki raka piersi. Zostało ono poprowadzone przez panią Karolinę Jagusiak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku.

Podczas spotkania uczennice zdobyły wiedzę na temat tego, jak dbać o swoje zdrowie w profilaktyce raka piersi, miały również okazję wykonać samobadanie na przygotowanych wcześniej fantomach, które prezentowały różny stopień rozwoju guzków nowotworowych. Pani Karolina omówiła najważniejsze czynniki ryzyka oraz objawy, które mogą być niepokojące. Na koniec przekazała naszym dziewczętom przygotowane dla nich foldery informacyjne.

Dziękujemy pani Karolinie za wsparcie oraz pomoc w organizacji warsztatów, licząc na dalszą współpracę.  

Skip to content