Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Laboratoria Przyszłości – Listopad

Logopedia

W czasie zabaw logopedycznych klockami konstrukcyjnymi uczniowie rozwijają koordynację wzrokowo – ruchową oraz usprawniają procesy poznawcze takie jak: pamięć i skupienie uwagi na wykonywanym zadaniu. Sprawia im to dużo radości i wzmacnia ich motywację do ćwiczeń aparatu mowy.

Technika

Na lekcjach techniki w klasie VI uczniowie wykonywali projekt domu z kartonu. Podczas zajęć wykorzystali takie narzędzia jak pistolety do klejenia na gorąco, noże segmentowe, które zostały zakupione w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

Chemia

Uczniowie klasy 8a na lekcjach chemii korzystają z fartuchów ochronnych przy wykonywaniu doświadczeń. Zabezpieczają w ten sposób swoje ubrania i uczą się odpowiedzialnego zachowania w pracowni chemicznej.

Informatyka

Nasi uczniowie podczas uroczystego apelu z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości prowadzili fotorelację. Podczas używania aparatów cyfrowych Canon PowerShot G7X oraz Sony ZV-1 zakupionych w ramach projektu uczniowie zagłębili się w tajniki fotografii cyfrowej oraz zapoznali się z  obsługą sprzętu.

Udział Jedynki w programie „Szkoła do hymnu” dał możliwość wykazania się umiejętnością obsługi kamery cyfrowej oraz gimbala. Nasz zdolny szkolny kamerzysta nagrał hymn śpiewany przez uczniów i pracowników szkoły oraz całą uroczystość.

Efekty pracy naszych utalentowanych fotografów oraz kamerzysty możemy zobaczyć na stronie internetowej naszej szkoły.

Dziękujemy fotografom: Laurze Kowalczyk oraz Zuzannie Charzyńskiej, a także kamerzyście Malwinie Bikowskiej za zaangażowanie i wykonanie relacji.

Skip to content