Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. W tym roku obchodziliśmy 104. rocznicę tego ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia.

Społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystym apelu poświęconym Ojczyźnie i walce o jej wolność. Uczniowie klas VIb i VIIIc pod kierunkiem p. Beaty Arcimowicz i p. Ewy Spiczak-Brzezińskiej przygotowali inscenizację przypominającą najważniejsze wydarzenia z historii, które doprowadziły do odzyskania upragnionej niepodległości. Występy młodych aktorów uświetnił pieśniami patriotycznymi szkolny chórek „Prymka” pod opieką p. Kariny i Janusza Werrów. Całości dopełniły prezentacja multimedialna i wspaniałe dekoracje, które przygotowane zostały przez p. Agnieszkę Babieracką i p. Stefanię Salachnę.

Występ dostarczył wielu wzruszeń i był nietypową lekcją historii. Zakończył się burzą oklasków i pięknym podziękowaniem ze strony pani Dyrektor.

Skip to content