Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. W tym roku obchodziliśmy 104. rocznicę tego ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia.

Społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystym apelu poświęconym Ojczyźnie i walce o jej wolność. Uczniowie klas VIb i VIIIc pod kierunkiem p. Beaty Arcimowicz i p. Ewy Spiczak-Brzezińskiej przygotowali inscenizację przypominającą najważniejsze wydarzenia z historii, które doprowadziły do odzyskania upragnionej niepodległości. Występy młodych aktorów uświetnił pieśniami patriotycznymi szkolny chórek „Prymka” pod opieką p. Kariny i Janusza Werrów. Całości dopełniły prezentacja multimedialna i wspaniałe dekoracje, które przygotowane zostały przez p. Agnieszkę Babieracką i p. Stefanię Salachnę.

Występ dostarczył wielu wzruszeń i był nietypową lekcją historii. Zakończył się burzą oklasków i pięknym podziękowaniem ze strony pani Dyrektor.

Skip to content