Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Laboratoria chemiczne

W sobotę 19 listopada odbyły się pierwsze zajęcia laboratoryjne dla grupy uczniów z klas ósmych. Na zajęcia zgłosiło się dużo osób, w związku z tym odbyły się w dwóch grupach. Grupa pierwsza miała zajęcia od 9:00 do 10:30, druga grupa od 10:30 do 12:00.  Pierwsze zajęcia miały na celu przypomnienie zasad bezpiecznej pracy podczas wykonywania doświadczeń chemicznych, ponadto każdy uczeń wybrał sobie fartuch ochronny.

Na tym jednak nie skończyły się zajęcia, uczniowie wykonali również dwa doświadczenia, w których otrzymali wodorotlenek magnezu i kwas siarkowy (IV) .

Podsumowując…Było barwnie, dużo się paliło, sporo się dymiło, nie wszystko pachniało, ale nam się podobało…:))

Skip to content