Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

SPOTKANIE Z PATRYKIEM GALEWSKIM NA… PEŁNEJ PETARDZIE

W dniu 17 listopada klasa 8a wraz z wychowawczynią i panią od doradztwa zawodowego wzięła udział w niezwykłym spotkaniu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, którego gościem był fantastyczny kucharz Patryk Jan Galewski. Przeprowadził on dla młodzieży z usteckich szkół warsztaty kulinarne pod hasłem: „Kuchnia na pełnej petardzie”. Stały się one okazją do poznania człowieka z trudną przeszłością, którego życie wywróciło do góry nogami spotkanie z nieżyjącym już ks. Janem Kaczkowskim.

Uczniowie, którzy wzięli udział w warsztatach, byli pod wrażeniem historii Patryka Jana Galewskiego. Udowodnił on, że człowiek może się zmienić i wyjść nawet z najgorszej, życiowej sytuacji, jeśli trafi na ludzi empatycznych, którzy podadzą mu pomocną dłoń. Na podstawie osobistych przeżyć naszego gościa został nakręcony poruszający film pt. „Johnny” w reż. Daniela Jaroszka opowiedziany z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego. To niesamowita historia przede wszystkim o miłości, o człowieczeństwie, o wybaczeniu.

Pani Katarzyna Ozimek, dyrektor ZSOiT w Ustce,  trafnie podsumowała spotkanie, wypowiadając słowa: „Takie wydarzenia czynią ze szkoły coś więcej. Z systemu: tablica, lekcje, prace domowe szkoła zmienia się w miejsce, w którym można sobie pozwolić na wrażliwość i empatię”.

Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie na to niecodzienne i inspirujące spotkanie.

Skip to content