Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Laboratoria Przyszłości – Październik

Logopedia

Zabawy konstrukcyjne, z wykorzystaniem klocków zakupionych ze środków programu, rozwijają planowanie motoryczne i usprawniają małą motorykę, a przede wszystkim motywują dzieci do mówienia, opowiadania o wykonywanej konstrukcji na zajęciach logopedycznych.

Technika

Na lekcji techniki w kl V uczniowie realizowali temat: Wykonanie jesiennej ramki. Narzędzia do obróbki papieru. Po odpowiednim instruktażu posługiwania się nożem segmentowym, uczniowie przecinali nożem tekturę. Podczas cięcia używali ochronnych okularów. Narzędzia te zostały zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”, dzięki nim uczniowie precyzyjnie wykonali swoje ramki. 

Chemia

Na lekcjach chemii uczniowie wykonywali ciekawe doświadczenia, zabezpieczając swoje ubrania fartuchami ochronnymi zakupionymi w ramach projektu.

Informatyka

Na lekcjach informatyki uczniowie klasy szóstej w kreatywny sposób uczyli się programowania poprzez budowanie robotów Lego  education Spike i tworzenie własnych programów za pomocą, których wprowadzali roboty w ruch. Poprzez dołączone do klocków czujniki, roboty wykrywały odległość oraz rozpoznawały kolory i nazywały je poprawnie. Dzięki tym lekcjom w atrakcyjny sposób uczniowie mogli wykorzystać swoje umiejętności poznane na lekcjach oraz zaprezentować swoją kreatywność i pracę w grupie.

Skip to content