Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

II Ogólnopolski Charytatywny Dzień w Piżamach

„Dzień w Piżamach – obudź w sobie Anioła” to hasło ogólnopolskiej akcji charytatywnej prowadzonej przez Fundację „Gdy Liczy się Czas”, do której w czwartek, 27 października, przyłączyła się nasza szkoła.

Fundacja sprawująca opiekę nad tym wydarzeniem powstała w 2016 roku z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziałach onkologii, dla których szpital staje się często drugim domem przez miesiące, a nawet lata walki o zdrowie i życie. Fundacja „Gdy Liczy się Czas” zakupuje pompy do chemioterapii oraz wspiera budowę ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci po leczeniu onkologicznym.

Dlaczego w czwartek zamieniliśmy nasze codzienne ubrania na piżamy? – ponieważ to właśnie piżama jest nieodłączną częścią codzienności małych pacjentów, to standardowe ubranie chorych dzieci.

 „Jedynkowa” społeczność nie zawiodła i tym razem, dając dowód na to, że empatia nie jest jej obca, a pomaganie potrzebującym uskrzydla. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przyszli do szkoły w swoich ulubionych piżamach, szlafrokach, domowych kapciach. Szkolne korytarze szybko wypełniły się kolorowymi strojami, zabawnymi, futrzanymi szlafrokami, piżamami z bajkowymi superbohaterami. Oprócz tego wolontariusze sprzedawali przygotowane przez uczniów pod opieką siostry Dominiki aniołki, za które udało się zebrać na cel charytatywny kwotę 470 zł.

Dzień w Piżamach w naszej szkole to przede wszystkim sposób na okazanie solidarności z najmłodszymi onkopacjentami i ich rodzinami. To lekcja o wartości ludzkiego zdrowia. Zwykle nie myślimy o nim, kiedy nic nam nie dolega. Jak cenne jest zdrowie, poznajemy dopiero w chorobie. Warto więc o nie zadbać na co dzień.

Skip to content