Search
Close this search box.
Search

Mistrzostwa Miasta w Drużynowych Biegach Przełajowych

27 września, na usteckiej „patelni”, odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe. Zawody były inauguracją Roku Sportowego usteckich szkół podstawowych, rywalizujących w ramach Miejskiej Olimpiady Młodzieży.

Na starcie stanęło 138 zawodników i zawodniczek. Młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci 2010 r. i młodsze oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2008/09.

Złoto na dystansie 600m w kategorii dziewcząt Igrzyska Dzieci zdobyła Anna Ćwigoń-Szymczak, która razem z koleżankami: Aleksandrą Klimek, Zuzanną Atalską, Lilianną Kiliszewską i Emilią Jopek wywalczyła złoty medal w klasyfikacji drużynowej i awans na finał powiatowy.

Złoto na dystansie 800m w kategorii dziewcząt Igrzyska Młodzieży Szkolnej przypadło Nelli Dziuba, a srebroAlicji Skorbohaty.

W kategorii chłopców bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Firkowski, który zdobył złoty medal na dystansie 1000m.

Wszyscy ww. zawodnicy będą reprezentować naszą szkołę oraz Ustkę na Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Gratulacje dla młodzieży oraz nauczycieli wychowania fizycznego!!!