Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

„Wszystkie śmieci są nasze”

W piątek, 23 września, uczniowie i nauczyciele usteckiej „Jedynki” wzięli udział w finale 29 Akcji „Sprzątanie świata – Polska” odbywającej się pod patronatem Fundacji „Nasza Ziemia”. Jej celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej naszego społeczeństwa. W tym roku hasło międzynarodowej kampanii brzmiało: „Wszystkie śmieci są nasze.”

Akcja „Clean up the World” swój początek wzięła od sprzątania Australii. W 1993 roku, jej pomysłodawca, australijski żeglarz i biznesmen Ian Kiernan rozszerzył ideę „Clean up Australia” na cały świat pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym samym roku Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka na stałe mieszkająca w Australii, zaszczepiła tę ideę w naszym kraju pod nazwą „Sprzątanie świata – Polska”. Od 1994 roku w polskich edycjach wspólnego sprzątania otaczającego nas środowiska wzięło udział ponad 20 milionów osób.

 Uczniowie naszej szkoły co roku bardzo aktywnie angażują się w działania zmierzające do wyeliminowania śmieci z wyznaczonych obszarów.

Tym razem najmłodsi sprzątali teren wokół szkoły oraz pobliskiego Osiedla Kwiatowego. Starsze klasy (IV-VIII) porządkowały pas wschodniej plaży, Park Uzdrowiskowy przy promenadzie nadmorskiej oraz las położony przy ul. Leśnej i Wczasowej.

Nasi uczniowie, włączając się do Akcji, dali piękny przykład wszystkim tym, którzy nadal zaśmiecają środowisko naturalne. „Jedynkowa” społeczność pokazała, jak powinno się dbać o nasz wspólny dom – Ziemię.

 

Skip to content