Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Kreatywnie o przyszłości – bo jutro zaczyna się dziś

W środę, 14 września, uczniowie klasy IVa wraz z opiekunami wzięli udział w twórczych warsztatach outdoorowych pt. „Kreatywnie o przyszłości – bo jutro zaczyna się dziś”. Organizatorem tych zajęć było Stowarzyszenie non-profit Słowińska Grupa Rybacka.

Warsztaty przeznaczono dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu gmin: Miasto Ustka, Ustka, Słupsk, Kobylnica, Kępice i Smołdzino. Zajęcia miały charakter minipikniku i trwały dla każdej z grup 1,5 godziny.

Nasi czwartoklasiści zaangażowani zostali do stworzenia tablicy marzeń związanych z ich miejscem zamieszkania. Z oryginalnych pomysłów dzieci powstała kolorowa ryba, której zadaniem jest czuwać nad spełnieniem tych życzeń. Później, dzięki długopisom 3D oraz różnorodnym materiałom, uczniowie tworzyli elementy idealnego skateparku, który od początku do końca spełniałby ich oczekiwania i marzenia. W trakcie warsztatów powstały też obrazy ukazujące miejsca, w których według dzieci najlepiej się wypoczywa oraz rysunkowa rolka z wymarzonym placem zabaw.

Twórcze warsztaty „Kreatywnie o przyszłości – bo jutro zaczyna się dziś” okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzięki nim nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że dziecięca wyobraźnia i pomysłowość nie mają granic.

Skip to content