Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Goście z Bojarki

W ubiegły piątek nasza szkoła gościła w swoich progach grupę 43 uczniów oraz 5 nauczycieli z Bojarki, ukraińskiego miasta leżącego w obwodzie kijowskim.

Naszych gości opieką otoczyła p. Ewelina Pietrzyk, dzięki której mieli oni okazję zapoznać się z organizacją polskiej szkoły, obejrzeć sale lekcyjne oraz wziąć udział w wybranych zajęciach. Uczniowie z Ukrainy zobaczyli, jak wyglądają u nas lekcje informatyki z p. Krzysztofem Woźniakiem, podczas których wykorzystuje się m.in. długopisy 3D. Mogli też wziąć udział w zajęciach p. Izabeli Firkowskiej na hali sportowej oraz zabawach ruchowo-muzycznych klas młodszych pod kierunkiem p. Iwony Siemaszko-Kaszuby.

Spotkanie z gośćmi z ukraińskiej Bojarki było dla wszystkich niezwykłym przeżyciem. Mamy nadzieję, że ustecka szkoła oraz nasza polska gościnność na długo pozostaną w ich pamięci.

Skip to content