Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

„Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”

to zainteresowanie młodych ludzi uprawianiem lekkiej atletyki. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w tej chwili jest nam łatwiej promować nasz sport, bo lekkoatleci na igrzyskach w Tokio, a także na tegorocznych dużych imprezach pokazali się z bardzo dobrej strony.

Młodzi lekkoatleci z klasy mistrzostwa sportowego o profilu lekkiej atletyki oraz uczniowie zajęć Lekkoatletyka dla każdego  brali udział w tej wspaniałej imprezie 7 września w Słupku na stadionie 650-lecia pod okiem trenerów Lucyny Kuklińskiej – Nurkowskiej i Danuty Kołaczek

Obok rywalizacji sportowej zorganizowane zostaną „Strefy Młodego Olimpijczyka”. To wydarzenia promujące i popularyzujące pozytywny wpływ sportu na fizyczny oraz psychiczny rozwój dziecka. W ich trakcie dzieci i młodzież będą mogli sprawdzić się w uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, ale także choćby w wiedzy na temat hymnu Polski. Szczególnym celem cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” jest bowiem kształtowanie postaw patriotycznych w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski..

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja Lotto.

Lucyna Kuklinska-Nurkowska

Skip to content