Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

„Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”

to zainteresowanie młodych ludzi uprawianiem lekkiej atletyki. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w tej chwili jest nam łatwiej promować nasz sport, bo lekkoatleci na igrzyskach w Tokio, a także na tegorocznych dużych imprezach pokazali się z bardzo dobrej strony.

Młodzi lekkoatleci z klasy mistrzostwa sportowego o profilu lekkiej atletyki oraz uczniowie zajęć Lekkoatletyka dla każdego  brali udział w tej wspaniałej imprezie 7 września w Słupku na stadionie 650-lecia pod okiem trenerów Lucyny Kuklińskiej – Nurkowskiej i Danuty Kołaczek

Obok rywalizacji sportowej zorganizowane zostaną „Strefy Młodego Olimpijczyka”. To wydarzenia promujące i popularyzujące pozytywny wpływ sportu na fizyczny oraz psychiczny rozwój dziecka. W ich trakcie dzieci i młodzież będą mogli sprawdzić się w uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, ale także choćby w wiedzy na temat hymnu Polski. Szczególnym celem cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” jest bowiem kształtowanie postaw patriotycznych w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski..

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja Lotto.

Lucyna Kuklinska-Nurkowska

Skip to content