Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Szkoła z Irlandii wspiera dzieci z Ukrainy

Po raz kolejny potwierdziło się przysłowie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Nasza zaprzyjaźniona szkoła z projektu Erasmus+ z Irlandii SN Brighde Naofa w Kinvara na wieść o tym, że w Jedynce uczą się dzieci, które przybyły z ogarniętej wojną Ukrainy, postanowiła wesprzeć nasze działania i włączyć się do pomocy dla uchodźców.

Dyrektor szkoły, Shane Mc Donagh wraz z nauczycielami i rodzicami zorganizował zbiórkę pieniędzy i przekazał je na konto naszej szkoły. Fundusze będą przeznaczone na zakup pomocy szkolnych , strojów i obuwia sportowego dla uczniów przybyłych z Ukrainy.

Dziękujemy za ten piękny dar serca, pomoc i wsparcie naszym przyjaciołom z Irlandii.

Skip to content