Sukcesy naszych uczniów w konkursach matematycznych

Corocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. W tym roku z naszej szkoły zadania z Kangura rozwiązywało 93 uczniów.

Wyróżnienia zdobyli:

Glapiak Radosław klasa 2b
Kierzkowska Hanna 4MS
Dzedzej Klaudia 4MS
Moroń Jakub 7c
Kowalczyk Łucja 7a
Czulak Małgorzata 7c
Zarzycki Piotr 8c
Żyłka Hanna 8a
Wojciech Moszko 8a

Kolejnym konkursem, w którym wystartowali uczniowie naszej szkoły, to konkurs ogólnopolski -Liga Matematyczna.

W tym roku w konkursie uczestniczyło 646 uczniów: 284 z klas IV, V i VI szkoły podstawowej, 295 z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz 67 ze szkoły ponadpodstawowej.

Finalistami zostało 160 uczniów: 48 z klas IV, V i VI szkoły podstawowej, 67 z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz 45 w kategorii szkoły ponadpodstawowej, a wśród nich uczniowie naszej szkoły:

Anna Ćwigoń-Szymczak kl.6
Hanna Żyłka kl.8a
Wiktoria de Lubicz-Szeliska kl. 8a
Wojciech Moszko kl. 8a
Damian Jasinowski kl. 8b.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Hanna Żyłka została laureatem tego konkursu.

Trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w XI Konkursie Matematycznym Szkół Podstawowych Komat o Puchar Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Słupsku.

Są to:

Zuzanna Czapiewska 8c,
Wiktoria de Lubicz-Szeliska 8a,
Hanna Żyłka 8a.

Laureatem konkursu została Hanna Żyłka, która 31 maja uczestniczyła w Słupsku w uroczystości rozdania nagród zwycięzcom.

Uczniowie naszej szkoły lubią matematykę, startują w różnych konkursach i odnoszą sukcesy.

Jesteśmy z nich dumni!

Gratulujemy im i ich opiekunom!