Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Warsztaty „Budżet obywatelski” zorganizowane przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich

W czwartek 2 czerwca uczniowie klas ósmych oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta wzięli udział w warsztatach dotyczących budżetu obywatelskiego. Zostały one zorganizowane przez Urząd Miasta w Ustce oraz Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z  tematem budżetu obywatelskiego w związku z rozpoczynającą się jego kolejną edycją oraz przekazanie wiedzy dotyczącej tego, jak aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnego samorządu i w procesach podejmowania decyzji o mieście. 

Uczniowie zapoznali się ze sposobem składania wniosków w ramach budżetu obywatelskiego, wzięli udział w grze planszowej „Partycypacja społeczna”, a także  przedstawili własną giełdę pomysłów dotyczącą budżetu obywatelskiego.  

Skip to content