Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Światowy Dzień bez Tytoniu

Dnia 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu, który został ustanowiony przez WHO w 1987 roku, z uwagi na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywołanymi przez palenie papierosów (głównie nowotworów gardła, przełyku, krtani, płuc).
W ostatnich latach przemysł tytoniowy rozpoczął promocję e-papierosów jako alternatywę rzucania palenia. Niestety okazało się, iż wytwarzane podczas palenia toksyczne chemikalia przyczyniają się do chorób układu krążenia i chorób płuc. Każdy wypalony papieros skraca życie średnio o 5,5 minuty, czyli przeciętny palacz dobrowolnie rezygnuje na rzecz tego strasznego nałogu z 5 lat swojego życia.
W momencie rzucenia palenia następuje proces oczyszczania organizmu z toksyn, który jest długotrwały. Zdaniem ekspertów, dopiero po około 20 latach nikotynowej abstynencji można uznać, że zakończyło się oczyszczanie płuc.
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w promocję zdrowego stylu życia i tworzyli na zajęciach lekcyjnych antyreklamy papierosów.
Zapraszamy do galerii.

Skip to content