Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Światowy Dzień bez Tytoniu

Dnia 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu, który został ustanowiony przez WHO w 1987 roku, z uwagi na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywołanymi przez palenie papierosów (głównie nowotworów gardła, przełyku, krtani, płuc).
W ostatnich latach przemysł tytoniowy rozpoczął promocję e-papierosów jako alternatywę rzucania palenia. Niestety okazało się, iż wytwarzane podczas palenia toksyczne chemikalia przyczyniają się do chorób układu krążenia i chorób płuc. Każdy wypalony papieros skraca życie średnio o 5,5 minuty, czyli przeciętny palacz dobrowolnie rezygnuje na rzecz tego strasznego nałogu z 5 lat swojego życia.
W momencie rzucenia palenia następuje proces oczyszczania organizmu z toksyn, który jest długotrwały. Zdaniem ekspertów, dopiero po około 20 latach nikotynowej abstynencji można uznać, że zakończyło się oczyszczanie płuc.
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w promocję zdrowego stylu życia i tworzyli na zajęciach lekcyjnych antyreklamy papierosów.
Zapraszamy do galerii.

Skip to content