Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Z AFAZJĄ NA SPORTOWO

Edukacyjno-charytatywny maraton rowerowy -„Z afazją na sportowo” zawitał do naszej szkoły. Alek i jego tata pokonują na rowerach trasę z Helu do Świnoujścia, aby promować wiedzę o afazji wśród dzieci.

Alek ma 10 lat, właśnie kończy klasę 4. Mieszka w Łodzi, bardzo lubi wycieczki rowerowe i morze. Zdiagnozowano u niego afazję. Jego tata jest pomysłowym, otwartym człowiekiem, który chciał zwrócić uwagę społeczeństwa na dzieci z afazją. Tak zrodził się pomysł maratonu rowerowego, wspieranego przez fundację „Jestem, rozumiem, mówię” oraz stowarzyszenie „Razem rozkodujmy afazję”.

Przystanek w naszej Jedynce rowerzyści mieli 1 czerwca. Rozmawialiśmy o problemach w edukacji dzieci afatycznych z punktu widzenia rodzica oraz szkoły. Wymieniliśmy się spostrzeżeniami i doświadczeniami w pracy z dziećmi potrzebującymi szczególnego wsparcia. Na zakończenie spotkania goście przekazali szkole materiały dotyczące afazji: plakaty, książkę oraz materiały edukacyjne.

Życzymy Alkowi i jego tacie dużo wytrwałości na trasie do Świnoujścia, a także w codziennym życiu, aby pokonywali napotykane trudności i realizowali swoje marzenia, tak jak to robią teraz. 

Skip to content