PRZEDWAKACYJNE WARSZTATY DRAMOWO-TEATRALNE

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-11 i 12-14 na PRZEDWAKACYJNE WARSZTATY DRAMOWO-TEATRALNE ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA z Warszawy!

W trakcie warsztatów uczestnicy i uczestniczki:

• wezmą udział w licznych grach i zabawach teatralnych, które pomogą nam lepiej się poznać, pobudzić energię i wyobraźnię, rozgrzać nasze ciała i emocje do twórczej pracy
    • będą mieli okazję stworzyć autorskie etiudy teatralne na bazie swobodnych improwizacji i rozmów na różne ważne dla nich tematy
    • doświadczą różnych form teatralnych – będziemy eksperymentować z takimi formami jak: teatr pacynkowy, teatr pantomimiczny, teatr improwizowany, teatr tańca
    • będą mogli kontynuować z nami swoją teatralną przygodę we wrześniu 2022 i stworzyć autorski mini spektakl teatralny

Czego potrzebujemy, aby stworzyć teatr? Scenariusza, kostiumów, świateł, reżysera, sceny, kurtyny, choreografii… Pewnie mógłbyś wymienić jeszcze kilka innych elementów, prawda? A co powiesz na to, że tak naprawdę nie potrzebujesz nic z tych rzeczy? Owszem, kolorowe stroje i nastrojowe światła mogą pomóc stworzyć efekt artystyczny, ale to co w teatrze najważniejsze to TY: Twoja wyobraźnia, emocje, ciało, głos, Twoje doświadczenia, Twoje poczucie humoru, wrażliwość, Twoja energia! Naprawdę nie potrzebujemy niczego więcej, aby tworzyć niesamowite historie i zaciekawić widza: bawić, wzruszać, wywoływać ciarki z podekscytowania. PRZEDWAKACYJNE WARSZTATY DRAMOWO-TEATRALNE to okazja do lepszego poznania siebie, korzystania z potencjału swojego i grupy oraz rozwoju takich cech i umiejętności jak: pewność siebie, kreatywność, słuchanie innych osób, uważność, współpraca, empatia i odwaga.

Udział w warsztatach jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu z Gminy Miasto Ustka Wydział Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury, Sportu

KIEDY? 13, 14, 15 czerwca 2022

GRUPA I (9-11 lat) – godz. do uzgodnienia