Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

II Egzaminocka

20 maja klasa 8a wraz z wychowawcą wzięli udział w II Egzaminocce, czyli wielkiej powtórce z języka polskiego dla ósmoklasistów. Akcja miała zasięg ogólnopolski i trwała bez przerwy od godz. 17.00 do 23.00. By wziąć w niej udział, wystarczyło połączyć się online z podanymi wcześniej profilami na Facebooku („Lekcje szyte na miarę” i „Pomysły ticzerki”) lub wejść w udostępniony link i obejrzeć transmisję na żywo na YouTubie.

W wyznaczonym czasie piętnastu polonistów z całego kraju w telegraficznym skrócie przedstawiło treść lektur obowiązkowych oraz omówiło przykładowe zadania egzaminacyjne związane z tymi tekstami. Poza tematami z literatury utrwalono zasady tworzenia rozprawki, opowiadania, ogłoszenia i zaproszenia. Wybrani poloniści powtórzyli również najważniejsze zagadnienia z nauki o języku, czyli ze składni, słowotwórstwa, fonetyki i fleksji.

II Egzaminocka okazała się strzałem w dziesiątkę. Entuzjastycznie przyjęli ją zarówno ósmoklasiści, jak i ich nauczyciele. W kulminacyjnym momencie uczestników wydarzenia było ponad 6,5 tysiąca. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję imprezy dla przyszłorocznych ósmoklasistów.

Skip to content