O Wikingach w programie Erasmus+ „SNIPI”

Klasy 2, 4, 6 i 7 odkrywają tajemnice Wikingów. Jak wyglądali, gdzie mieszkali, czym się zajmowali, gdzie podróżowali. Czy Wikingów można było spotkać na naszych terenach w dawnych czasach? Czy wiedzieliście, że osiedlili się oni np. w Wielkopolsce, a ich potomkiem był Mieszko I?
Informacje o ich codziennym życiu, historii, zwyczajach i podbojach były wstępem do prac plastycznych. Uczniowie oglądali filmy i przygotowali prezentacje. Dzięki połączeniu nauki i zabawy możemy teraz podziwiać rysunki przedstawiające piękne okręty i postacie Wikingów wykonane przez uczniów klas 2b, 4MS, 5a i b, 7c i 6a. Lekcje zostały przeprowadzone w ramach programu Erasmus+ ” SNIPI” przez nauczycieli: Iwona Siemaszko- Kaszuba, Monika Szydloch i Lilla Marciniak.