Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

XXXIX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

12 kwietnia 2022 roku odbył się etap Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej adresowany do uczniów klas I – III i IV – VIII. Na etapie szkolnym wzięło w min udział 21 uczestników. Każdy zaprezentował po dwa utwory – wiersz lub fragment prozy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.

Artyści z wielkim zapałem i przejęciem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności.

Komisja konkursowa w składzie p. Krystyna Kozłowska, p. Elżbieta Komorowska, p. Monika Szydloch i p. Joanna Bakinowska wnikliwie wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła następujących zwycięzców do etapu miejskiego:

 • Polla Dziuba kl. I s
 • Zuzanna Dupik kl. II b
 • Natalia Palimonka kl. II b
 • Leon Pawlikowski kl. III b
 • Klaudia Dzedzej kl. IV s
 • Jan Wiśniowski kl. VIII s

Laureaci reprezentowali naszą szkołę w konkursie miejskim w Domu Kultury w Ustce. Tam jury w składzie: p. Renata Kuligowska, p. Ewa Tyszkiewicz, p. Aldona Staszewska – Klimek po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych postanowiło przyznać uczniom naszej szkoły następujące nagrody:

Kategoria I klasy I – III

 • I miejsce Leon Pawlikowski kl. III b
 • II miejsce Zuzanna Dupik kl. II b

Kategoria III klasy VII –VIII

 • I miejsce Jan Wiśniowski kl. VIII s

W następnym etapie konkursu w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 3 czerwca w teatrze RONDO w Słupsku, Ustkę będą reprezentowali następujący uczniowie naszej szkoły:

 • Leon Pawlikowski
 • Jan Wiśniowski

Emocji było co niemiara. Trzymamy kciuki w dalszym ciągu i życzymy powodzenia!!!

Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne recytacje i dumne reprezentowanie szkoły.

Skip to content