Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

XXXIX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

12 kwietnia 2022 roku odbył się etap Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej adresowany do uczniów klas I – III i IV – VIII. Na etapie szkolnym wzięło w min udział 21 uczestników. Każdy zaprezentował po dwa utwory – wiersz lub fragment prozy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.

Artyści z wielkim zapałem i przejęciem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności.

Komisja konkursowa w składzie p. Krystyna Kozłowska, p. Elżbieta Komorowska, p. Monika Szydloch i p. Joanna Bakinowska wnikliwie wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła następujących zwycięzców do etapu miejskiego:

 • Polla Dziuba kl. I s
 • Zuzanna Dupik kl. II b
 • Natalia Palimonka kl. II b
 • Leon Pawlikowski kl. III b
 • Klaudia Dzedzej kl. IV s
 • Jan Wiśniowski kl. VIII s

Laureaci reprezentowali naszą szkołę w konkursie miejskim w Domu Kultury w Ustce. Tam jury w składzie: p. Renata Kuligowska, p. Ewa Tyszkiewicz, p. Aldona Staszewska – Klimek po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych postanowiło przyznać uczniom naszej szkoły następujące nagrody:

Kategoria I klasy I – III

 • I miejsce Leon Pawlikowski kl. III b
 • II miejsce Zuzanna Dupik kl. II b

Kategoria III klasy VII –VIII

 • I miejsce Jan Wiśniowski kl. VIII s

W następnym etapie konkursu w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 3 czerwca w teatrze RONDO w Słupsku, Ustkę będą reprezentowali następujący uczniowie naszej szkoły:

 • Leon Pawlikowski
 • Jan Wiśniowski

Emocji było co niemiara. Trzymamy kciuki w dalszym ciągu i życzymy powodzenia!!!

Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne recytacje i dumne reprezentowanie szkoły.

Skip to content