Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Uczeń SP1 wśród finalistów Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

16 marca br. w Gdańsku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych przeprowadzany pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem tego konkursu było rozwijanie zainteresowań oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu języka ojczystego.

Naszą szkołę reprezentował w zmaganiach polonistycznych uczeń klasy 8c – Piotr Zarzycki. By dotrzeć do finału konkursu, zwycięsko przeszedł przez eliminacje szkolne i rejonowe, w których wykazał się doskonałą wiedzą w zakresie gramatyki języka polskiego, teorii literatury oraz znajomością lektur wskazanych przez organizatorów. Dodatkowo zadaniem Piotra było napisanie pracy literackiej z przedmiotu.

Z wielką dumą i przyjemnością informujemy, że uczeń p. Ewy Spiczak-Brzezińskiej uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Jego sukces jest tym większy, że do tytułu laureata zabrakło Piotrowi zaledwie 2 punktów.

Serdecznie gratulujemy mu wiedzy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, a także naszego miasta w tych zmaganiach.

Skip to content