Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Wycieczka do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce

Pod koniec marca nasi ósmoklasiści wraz z nauczycielami odwiedzili ustecką szkołę ponadpodstawową. W czasie wycieczki poznali ofertę ZSOiT, czyli kierunki kształcenia w liceum i technikum.

Naszymi przewodnikami po szkole byli uczniowie usteckiej placówki oraz jej nauczyciele. Opowiedzieli oni o szkolnych tradycjach, imprezach i praktykach zawodowych. Nasi ósmoklasiści zwiedzili przestronny obiekt szkoły, poznając udostępnione gabinety i pracownie, m.in. hotelarstwa, gastronomii oraz podstaw elektrotechniki i elektroniki. Zobaczyli też pełnowymiarową halę sportową udostępnianą m.in. uczniom oddziałów mistrzostwa sportowego.

Propozycje edukacyjne usteckiej szkoły ponadpodstawowej:

Liceum ogólnokształcące:

– Klasa matematyczno – fizyczna – to coś dla tych, którzy mają umysły ścisłe i są ciekawi świata. To także perspektywa studiów na kierunkach inżynierskich, ekonomicznych, turystycznych i informatycznych. Możliwość pracy z oprogramowaniem GeoGebra, robotyka na wyciągnięcie ręki. Współpraca z Akademią Pomorską w Słupsku (wykłady, warsztaty) przybliży uczniów tego kierunku do realizacji marzeń. 

– Klasa medialno – prawna – to propozycja dla przyszłych mistrzów pióra, mikrofonu i ekranu. Zapisywanie myśli i poszukiwanie słów do opisania rzeczywistości, wyjazdy do teatru i kina, warsztaty dziennikarskie lub teatralne, spotkania z przedstawicielami świata sztuki czy polityki.

Po ukończeniu liceum: studia  prawa, administracji, dziennikarstwa, socjologii, kulturoznawstwa, historii, politologii, pedagogiki, psychologii, studiów filologicznych, artystycznych (szkoła teatralna i filmowa) i wielu innych kierunków humanistycznych. Możliwości pracy w mediach i multimediach, w każdym zawodzie, który wymaga sprawności językowej, umiejętności komunikowania się z innymi, umiejętności pisania tekstów czy też znajomości języków obcych.

– Oddziały mistrzostwa sportowego (piłka nożna i piłka ręczna) – to propozycja dla przyszłych mistrzów sportu. Nauka w tej klasie oferuje korzystanie z pełnowymiarowej nowoczesnej hali sportowej, ponadto basenu, siłowni, sali lustrzanej, sauny…  To również możliwość poznania innych odmian piłki, czyli futsal, beach soccer czy beach handball, obozy sportowe  pod okiem doświadczonych trenerów o najwyższych kwalifikacjach.

Kierunki Technikum:

– Technik hotelarstwa – zdobywanie doświadczenia i umiejętności potrzebnych do pracy w branży hotelarsko-turystycznej, ucząc się m.in.  jak planować, organizować, koordynować i wykonywać usługi hotelarskie w obiekcie hotelarskim oraz jak w ich trakcie spełniać oczekiwania klienta.

– Technik żywienia i usług gastronomicznych – zawód idealny dla osób ceniących zdrowy styl życia i odżywiania, pasjonatów sztuki kulinarnej; nauka umiejętności związanych z planowaniem i organizacją żywienia w zakładach żywienia zbiorowego, urządzania zakładów gastronomicznych. Uczeń zdobywa wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie sporządzania potraw, ich podawania oraz prawidłowej obsługi konsumenta.

– Technik mechanik – nauka m. in. sporządzania dokumentacji technologicznych, obsługi maszyn oraz urządzeń produkcyjnych, montażu maszyn i urządzeń, kontroli technicznej, organizacji, a także nadzorowania przebiegu procesów wytwarzania maszyn i urządzeń, konserwacji i remontu eksploatowanych maszyn czy organizacji zaopatrzenia oraz zbytu.

– Technik mechatronik – nowoczesny, wymagający i poszukiwany zawód na rynku pracy; uczy projektowania nowoczesnych urządzeń i linii produkcyjnych oraz instalowania, konserwowania, użytkowania i naprawy urządzeń mechatronicznych. Po ukończeniu szkoły mechatronik ma możliwość zatrudnienia w energetyce, medycynie, przemyśle lotniczym, samochodowym, budownictwie i wielu innych branżach.

Skip to content