Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Tradycje i zwyczaje wielkanocne w bibliotece

Tradycje są bardzo ważne w życiu każdego narodu. Najbardziej rozpowszechnione w naszej kulturze są tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi i Bożym Narodzeniem. Mają one wiele cech wspólnych, gdyż podkreślają nasz narodowy charakter, polską gościnność i serdeczność.

Aby przybliżyć dzieciom tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych, 9 kwietnia w sobotni poranek, szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II b. Uczestnicy usłyszeli co ma do powiedzenia o zwyczajach świątecznych pani EduKredka. Następnie wypowiadali się na temat obchodów tego święta w ich rodzinnych domach. Sprawdzianem znajomości symboli świątecznych była krzyżówka wielkanocna, którą dzieci bezbłędnie rozwiązywały. W części warsztatowej drugoklasiści samodzielnie wykonały kolorowe pisanki i zające. Bibliotekę odwiedził również wielkanocny zajączek, który ku uciesze dzieci, schował między półkami, czekoladowe jajeczka i poczęstunki. Podczas spotkania wyczuwalny był świąteczny nastrój, który mam nadzieję, nie opuści nas aż do Świąt Wielkiej Nocy.

Skip to content