Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dzień bez plecaka 2022

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w piątek, 1 kwietnia, nasza szkoła obchodziła Dzień bez plecaka (ang. no backpack day). Pomysł ten przywędrował do polskich szkół ze Stanów Zjednoczonych.

W tym dniu chętni uczniowie oraz nauczyciele nie przynoszą swoich podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych w zwykłych plecakach czy torbach. W co je więc pakują? Pomysłowość i kreatywność Jedynkowej społeczności zaskoczyła wszystkich.

Na naszych korytarzach w piątek mogliśmy zobaczyć m.in. taczkę, suszarkę do prania, namiot, toaletę, umywalkę, wózki dziecięce i sklepowe, walizki, skrzynki narzędziowe, koszyki, futerały od instrumentów, klatki dla ptaków i gryzoni, traktor z przyczepką i wiele, wiele innych przedmiotów. Wywoływały one nie tylko zaskoczenie, ale również uśmiech na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dzień bez plecaka bardzo spodobał się uczniom i nauczycielom, jesteśmy więc pewni, że nie było to jednorazowe świętowanie.

Skip to content